مزایا و معایب زندگی در استانبول

متقاضیان خرید خانه در استانبول اصولا چندین بار به این شهر سفر کرده اند و از مزایا و معایب زندگی در استانبول به اندازه کافی مطلع هستند لیکن ما در این صفحه از سایت هلدینگ ریماکس بعنوان سرمایه گذار در صنعت ساخت و ساز ترکیه و نه واسطه، به بیان مزیت ها و عیب های زندگی در پایتخت اقتصادی ترکیه می پردازیم.

استانبول یکی از پرجمعیت ترین شهرهای ترکیه است و به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور شناخته می شود. هزینه های زندگی در استانبول نسبت به شهرهای بزرگ سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است. قیمت پایین آپارتمان در استانبول نیز یکی از موارد مهم برای خرید خانه در استانبول است در این مقاله در ریماکس قصد داریم مزایا و معایب خرید ملک در ترکیه را برای شما شرح دهیم.

این شهر زیبا به دلیل داشتن امکانات رفاهی خوب، فرصت های شغلی زیاد، امکانات تحصیلی قابل قبول، آب و هوای چهار فصل و بسیاری دلایل دیگر می تواند مکانی ایده آل برای اقامت شما باشد.

به دلیل آب و هوای خوب این شهر و همچنین به خاطر ارائه امکانات تحصیلی مناسب برای دانشجویان خارجی تقاضا برای خرید ملک در استانبول بالا می باشد. استانبول در سال های گذشته پیشرفت های زیادی داشته است و برای سرمایه گذاری بلند مدت بسیار مناسب می باشد. حتی اگر قصد اقامت در این شهر را هم نداشته باشید می توانید با خرید ملک و سپس اجاره دادن آن به کسب درآمد بپردازید.

در صفحه خرید ملک در استانبول به بررسی جوانب مختلف این موضوع پرداخته ایم.

مزایای زندگی در استانبول

مزایای زندگی در استانبول

1- آب و هوا: شهر استانبول از لحاظ وسعت بسیار بزرگ است به همین دلیل شاهد آب و هوای متغیری در نواحی مختلف آن هستیم. برای مثال در بعضی مناطق شهر که تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارند ، شاهد تابستان های خشک و زمستان های بارانی خواهید بود و در مناطق شمالی شهر که در نزدیکی دریای سیاه هستند ، تقریبا همیشه بارانی است ، در نواحی غربی استانبول که تحت تاثیر بالکان است ، آب و هوای سرد وجود دارد و در شرق شاهد آب و هوای قاره ای خواهید بود و تابستان های خیلی گرم و زمستان های خیلی سرد دارد ، ولی اگر بخواهید آب و هوای استانبول را به طور کلی بررسی کنیم ، باید بگوییم که این شهر آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آب و هوای شهرهای ترکیه می توانید روی عبارت مذکور کلیک کنید و دیتای جامعی در این خصوص بدست آورید.

معایب زندگی در استانبول

2- فرصت های شغلی: کشور ترکیه اقتصاد قدرتمندی دارد و برای افراد مهاجر فرصت های شغلی بیشتری فراهم است مخصوصا در شهر بزرگی مثل استانبول. شما اگر تخصص خاصی در فناوری اطلاعات یا الکترونیک داشته باشید احتمالا سریع تر کار مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد و برای همکاری در شرکت های بزرگ با مدیریت نوین و حتی کار در شرکت های بین المللی از شانس بالایی برخوردار خواهید بود. از طرف دیگر شما با گرفتن ویزای کار یک ساله و تمدید آن تا سال موفق خواهید شد تا ویزای کار دائم ترکیه را دریافت نمایید.

3- امکانات تفریحی متنوع: استانبول یک شهر توریستی است و دارای زیر ساخت های لازم جذب گردشگر در تمام طول سال می باشد. در این شهر انواع رستوران ، سینما، موزه، کنسرت، شهر بازی و تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز یک فرد فراهم می باشد

4- آزادی فردی و اجتماعی:  در مقایسه با ایران کشور ترکیه دارای آزادی های فردی و اجتماعی بیشتری است و هر شخص آزاد است آنگونه که دوست دارد زندگی کند( تا جایی که باعث آزار دیگران نشود و قوانین را زیر پا نگذارد). به عنوان مثال آزادی در انتخاب حجاب بانوان یکی از این آزادی ها است.

5- شبکه حمل و نقل: سیستم حمل و نقل در استانبول شامل تاکسی، اتوبوس، ترامول و کشتی می شود، ولی آنچه مهم است این است که شما برای سفرهای درون شهری و برون شهری چه وسیله ای را انتخاب کنید. از جمله مواردی که شما برای انتخاب وسیله نقلیه مورد نیازتان برای حمل و نقل در استانبول باید به آن توجه داشته باشید عبارتند از ترافیک، هزینه، مقدار بار همراهتان، تعداد نفرات، سرعت و همچنین مقصدی که می خواهید به آن سفر کنید.

سیستم های حمل و نقل در استانبول به طور کلی ایمن هستند و تمامی وسایل حمل و نقل تحت نظرات ترافیک شهری و کنترل های امنیتی و ایمنی می باشند. هنگام استفاده از تاکسی قبل از سوار شدن هزینه سفر را با راننده طی کنید چون بعضا دیده شده که تاکسی ها از مسافران مبلغ اضافی دریافت می کنند. امکان استفاده از تاکسی های اینترنتی نیز در استانبول فراهم است که با نام UBER شناخته می شوند که عملکردی مشابه اسنپ ایران دارند.

زندگی در استانبول

اگر قصد دارید مدت بیشتری در استانبول اقامت داشته باشد و از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده نمایید پیشنهاد می کنیم نسبت به تهیه استانبول کارت اقدام کنید. استانبول کارت یک کارت پیش پرداخت و قابل شارژ است، که شما می توانید آن را از دستگاه های زرد رنگی که داخل همه ایستگاه ها (به جز ایستگاه اتوبوس) تعبیه شده است، خریداری کنید. هزینه اولیه کارت ۱۰ لیره است که هم شامل قیمت کارت می شود (۶ لیره) و هم مقداری اعتبار. برای شارژ مجدد می توانید مقادیر ۲۰ ، ۱۰، ۵ را روی دستگاه انتخاب کنید.

معایب زندگی در استانبول

1- زبان: زبان مردم ترکیه ترکی استانبولی است. یادگیری این زبان برای ایرانیان غیر ترک می تواند مشکل و زمان بر باشد و می تواند زمانی بین 6 ماه تا 2 سال نیاز نیاز باشد تا فرد بتواند تسلط کافی بر این زبان را به دست آورد. قبل تصمیم به سفر به استانبول حتما زبان ترکی را یاد بگیرید تا در این شهر دجار مشکل نشوید و گیر کلاه برداران وشیادان نیافتید.

2- افسردگی و بار روانی دوری از وطن: افسردگی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر یک از مهاجران بوجود بیاد. دوری از خانواده و دوستان می تواند برای هر کسی آزار دهنده باشد و این یکی از دلایل اصلی بازگشت مهاجران به کشور خودشان است. تفاوت های فرهنگی و سبک زندگی مردم ایران و ترکیه می تواند یکی دیگر از دلایل افسردگی و بازگشت مهاجران به وطنشان باشد.

3- تفاوت در ذائقه غذایی: یکی از مهمترین مواردی که ایرانی ها هنگام مهاجرت به کشورهای دیگر درگیر آن هستند و گاهی اواقات حسرت آن را می خورند غذاها و طعم های خاص ایرانی است.

 بدون برنامه ریزی و صرفا از روی احساسات نباید اقدام به مهاجرت کرد قبل از مهاجرت تمامی مواردی که در بالا گفته شده را در نظر بگیرید تا دچار مشکلات بعدی نشوید. همچنین توصیه میکنیم صفحه قوانین خرید خانه در ترکیه را برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

چه زمانی برای سفر به استانبول مناسب است ؟

بهترین زمان سفر به استانبول به قصد تفریح و سیاحت، بهار و پاییز است چرا که آب و هوای استانبول در این فصل ها معتدل و بسیار دلچسب خواهد بود، ولی اگر می خواهید کم تر هزینه کنید و به فکر تجارت هستید، زمستان یا تابستان مناسب خواهد بود ولی دیگر گرما و سرما را باید تحمل کنید.

اگر هم به هدف خرید کردن البسه و لوازم خانگی به استانبول سفر می کنید، بهترین زمان تابستان است. همچنین در زمستان نیز می توانید اجناس بسیار خوبی را در حراجی ها پیدا کنید.

اگر می خواهید در اوج شلوغی به استانبول سفر کنید بهتر است اوایل بهار و اوایل پاییز به این شهر بروید و اگر حوصله شلوغی را ندارید، اوایل زمستان یعنی در ماه های در دی و بهمن به استانبول بروید چرا که هم می توانید خرید خوبی داشته باشید و هم این که سفرتان هزینه های کم تری را شامل می گردد.

بدلیل اینکه بعد از استانبول، قلب تجاری ترکیه در استان ازمیر قرار دارد شما می توانید صفحه خرید خانه در ازمیر ترکیه را نیز مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)