خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا برای ایرانی ها بدلیل قوانین حمایتی بسیار زیادی که دولت کانادا مخصوصا برای قشر زیر بیست سال در نظر گرفته است، از اهمیت بالایی برخوردار است.

کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو می باشد که در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است و از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی ادامه دارد. این کشور دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد. به طور کلی فاصله شهرهای کانادا از هم نسبتا زیاد است و تراکم جمعیت در آن کم می باشد. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. آب و هوای کانادا سرد و در بیشتر نقاط قطبی است، به صورتی که بخش زیادی از خاک آن، به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه می باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با کشور کانادا و همچنین خرید خانه در کانادا آشنا سازیم.

اکثر بخش ها و مناطق این کشور، تابستان ‌های معتدل و زمستان ‌های سرد و طولانی دارد. البته شهر ونکوور که در بخش جنوب غربی کانادا واقع شده است، آب و هوایی معتدل دارد. در مورد مذهب در این کشور نیز می توان گفت که 67 درصد مردم مسیحی هستند، 24 درصد بدون مذهب و 3 درصد مسلمان می باشند. زبان رسمی کانادا، انگلیسی و فرانسوی است که کمتر از یک چهارم افراد، فرانسوی صحبت می کنند. واحد رسمی پول این کشور، دلار کانادایی می باشد. سیستم قوانین کانادا به صورت ایالتی است که قوانین هر ایالت، هر سال یکبار به روز رسانی می شود. البته تمام قوانین هر ایالت، زیر نظر دولت فدرال خواهد بود.

چرا خرید خانه در کانادا؟

کانادا از هر لحاظ، امنیت، محیط زیست، فرهنگ، سیستم آموزشی و دانشگاه ها، اقتصاد، تورم، رشد و پیشرفت، کیفیت بالایی دارد و زندگی در آن عالی و فوق العاده است. هر کدام از شهرهای این کشور، برای زندگی مناسب هستند و از بهترین معیارهای زندگی برخوردار می باشند. کانادا به دلیل دارا بودن شاخص بالای کیفیت زندگی در مقایسه با سایر کشورها، بهترین گزینه برای مهاجرت می باشد و در لیست 10 کشور برتر از نظر کیفیت زندگی و تحصیل قرار دارد.

خرید خانه در کانادا

زندگی در کانادا مزیت های زیادی دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • زندگی آرام
 • برخورداری از طبیعتی زیبا و بکر
 • امنیت بالا
 • اقتصادی پویا و کارآمد
 • سطح بالای بهداشت و درمان
 • نظام آموزشی به روز و پیشرفته
 • حق اقامت قانونی و حق کار
 • برخورداری از حقوق شهروندی و استاندارهای جهانی

انواع خانه در کانادا

کانادا خانه های متنوع و مختلف زیادی دارد و دست شما در انتخاب و خرید ملک باز است. این کشور دارای خانه های ویلایی با حیاط، خانه های نیمه مستقل، خانه های دوبلکس و چند طبقه و آپارتمان های معمولی می باشد. خانه های ویلایی با حیاط، یک واحد کامل هستند و مالک، صاحب ملک و زمینی که خانه در آن ساخته شده است، می باشد. خانه های نیمه مستقل، خانه هایی هستند که با واحدهای دیگر دیوار مشترک دارند.

خانه های دوبلکس و چند طبقه، در واقع یک واحد چند طبقه است که هر طبقه می تواند ورودی و کاربری جداگانه داشته باشد و به عنوان یک خانه مجزا، عمل کند. آپارتمان های معمولی هم اکثرا شبیه به هم هستند و فقط در متراژ با هم تفاوت دارند. آپارتمان ها معمولا واحدهایی هستند که در یک ساختمان قرار دارند و اجاره داده می شوند.

مطلب پیشنهادی : خرید خانه در ترکیه

بهترین شهرها برای زندگی و خرید خانه در کانادا

همانطور که گفته شد، کانادا شهرهای زیادی دارد که در ادامه بهترین ها را برای زندگی و خرید خانه نام می بریم تا شما بهتر بتوانید بررسی و انتخاب کنید.

 1. اتاوا، انتاریو: این شهر 1،019،693 نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 5.1 درصد است.
 2. اوکویل، انتاریو: این شهر 210،350 نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 6.4 درصد می باشد.
 3. بورلینگتون، انتاریو: این شهر دارای 197،381 نفر جمعیت می باشد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 4.7 درصد است.
 4. برانت، انتاریو: این شهر 39،263 نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 4.7 درصد است.
 5. گریمسببی، انتاریو: این شهر دارای 28،631 نفر جمعیت می باشد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 4.7 درصد است.
 6. سالمون آرم، بریتیش کلمبیا: این شهر 19،153 نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 5.3 درصد است.
 7. نیاگارا، انتاریو: این شهر دارای 18،652 نفر جمعیت می باشد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 4.7 درصد است.
 8. راسل، انتاریو: این شهر 17،391 نفر جمعیت دارد و نرخ بیکاری منطقه ای در آن 5.1 درصد است.

شهرهای منسب برای خرید خانه در کانادا

مزایای خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا مزیت های زیادی دارد و شما از طریق خرید ملک در این کشور، می توانید امتیازات و مزایای زیادی به دست آورید. این مزیت ها و برتری ها عبارتند از:

 • با خرید ملک یک سرمایه گذاری بزرگ و بلند مدت انجام می دهید و به پس اندازها و دارایی های خود اضافه می کنید. همچنین با اجاره دادن ملک خود، می توانید منبع درآمدی داشته باشید.
 • قیمت مناسب و پایین ملک، از دیگر مزایای خرید خانه در این کشور است. شما با هزینه کردن مبلغی مناسب، می توانید به سرمایه ای بزرگ دست پیدا کنید.
 • شما با خرید خانه در کانادا می توانید از حق و حقوقی برابر با افراد مقیم در کانادا و شهروندان این کشور برخوردار شوید.
 • مزیت دیگر، استفاده از وام های بانکی برای خرید خانه است. شما بعد از پرداخت کامل بدهی خود و تسویه وام، می توانید سند ملک را دریافت کنید.

شرایط خرید خانه در کانادا

شما برای خرید خانه در کانادا باید از شرایطی برخوردار باشید و از ضوابطی پیروی کنید. در ادامه تمام این شرایط و ضوابط را مطرح کرده ایم.

 • قبل از اقدام به خرید حتما با یک وکیل خبره مشورت کنید. وکیل شرایط خانه و قراردادهای قبلی خرید و فروش آن را بررسی می کند و در صورت نبود مشکل قانونی و با حفظ منافع، به شما خرید خانه را توصیه می کند.
 • در کانادا برای خرید خانه باید 20 درصد از مبلغ کل ملک، به عنوان پیش ‌پرداخت به فروشنده پرداخت شود. مابقی مبلغ را می توانید از بانک وام بگیرید. در صورتی که برای پرداخت درصد اولیه، پول کافی ندارید، باید میزان بدهی خود را نزد فروشنده بیمه کنید و بابت پرداخت، ضمانت دهید.
 • اگر می خواهید برای پرداخت مابقی مبلغ خانه، از بانک های کانادایی وام بگیرید، باید بابت ضمانت باز پرداخت اقساط وام، خانه را وثیقه قرار دهید که در این صورت باید ملک مورد نظر از پوشش بیمه برخوردار باشد. برخورداری از پوشش بیمه یعنی بیمه تمام خسارات احتمالی مانند آتش سوزی، سرقت یا هر خسارت دیگری را پوشش دهد و هزینه ها را پرداخت کند.
 • بانک در ازای اعطای وام برای خرید خانه، ممکن است هزینه ای بابت ارزیابی ارزش خانه بخواهد که این هزینه ارزیابی معمولا بین 250 تا 300 دلار است.
 • هزینه های مربوط به انتقال و ثبت سند، معمولا 1.5 درصد از مبلغ کل خرید ملک است که از خریدار دریافت می شود.
 • اگر ملکی که خریداری می کنید نوساز باشد، باید مبلغی را تحت عنوان GST یا HST به سازنده بپردازید. البته برخی از سازندگان، این مبلغ را روی قیمت کلی ملک محاسبه می کنند و مبلغ جداگانه ای بابت این مورد دریافت نمی کنند.
 • مالیات مربوط به قرارداد فروش ملک باید از سوی خریدار پرداخت شود و پرداخت مالیات بر عهده او است.

قیمت خانه در کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید خانه

یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای مهاجران و کسانی که تازه به کانادا وارد شده اند، خرید ملک و خانه در این کشور است اما باید بدانید از طریق خرید خانه، نمی توانید اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دریافت نمایید. شما با خرید خانه در کانادا فقط می توانید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید.

از سال 2015، طی یک سری تغییرات عمده در برنامه ‌های مهاجرتی اقتصادی، کانادا مهاجرت برای سرمایه گذاری غیر فعال را از برنامه ‌های مهاجرتی خارج کرد. طبق این سیاست، فقط افرادی می توانند در کانادا ملک خریداری کنند که مقیم این کشور باشند، یعنی ویزای اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشند یا پرونده در حال جریان دریافت اقامت دائم در سازمان مهاجرت کانادا داشته باشند.

اگر شما پرونده تقاضای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی در کانادا داشته باشید، در 2 سال ابتدایی برنامه‌ مهاجرتی به شما ویزای اقامت موقت کاری داده می شود و شما در این 2 سال موظف خواهید بود که کسب و کاری با مالکیت شخصی در کانادا برپا کنید. این بدین معنا است که به شخص اجازه داده خواهد شد که ملکی را در کانادا متناسب با نیاز و کسب و کار خود خریداری کند اما اقامت دائم نخواهد داشت و متقاضی باید برای اقامت دائم، مسیر مهاجرتی خود را با موفقیت به پایان برساند. به طور کلی کانادا خیلی تمایلی به سرمایه ‌ای شدن ملک و زمین و رقابتی شدن خرید املاک ندارد و بیشتر می خواهد در زمینه اقتصاد و صنایع سرمایه خارجی جذب کند.

کانادا در تلاش است تا در تمام برنامه ‌های مهاجرتی و اقتصادی خود، از پذیرش کسب و کار مربوط به خرید و فروش، دلالی، اجاره دهی، خرید و افزایش ارزش ملک و زمین جلوگیری کند. همچنین تلاش می کند تا جذابیت خرید املاک را برای اتباع خارجی کاهش دهد و از رقابتی شدن بازار املاک و مستغلات جلوگیری کند.

دریافت اقامت کانادا

مطلب پیشنهادی : دریافت اقامت ترکیه

موارد قابل ذکر در قرارداد خرید خانه در کانادا

در قرارداد خرید خانه باید یک سری موارد و موضوعات نوشته شود و مبالغی که تعیین شده، قید گردد. مفاد قرارداد خرید خانه در کانادا باید شامل موارد زیر باشد.

 • مبلغ دقیق وثیقه
 • قیمت پیشنهادی شما برای پرداخت به فروشنده
 • مدت زمان پیشنهادی برای خرید ملک و پرداخت کامل مبلغ
 • مبلغی که قرار است به عنوان وام از بانک دریافت کنید.
 • مبلغی که می توانید به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بدهید.
 • توافق در مورد تاریخ انعقاد قرارداد به طور رسمی که معمولا بین 60 تا 90 روز از توافق اولیه خواهد بود.

مراحل خرید خانه در کانادا

خرید خانه در کانادا مراحلی دارد که اگر این پروسه طبق همین مراحل طی شود، فرآیند خرید ملک در کانادا سریع تر و بدون هیچ مشکلی انجام می شود. این مراحل به ترتیب در زیر آورده شده است.

 1. تحقیق و بررسی
  در این مرحله که اولین مرحله نیز می باشد، شما به عنوان مشتری، باید اطلاعات خود را در مورد ملک تکمیل کنید و به سوالات خود پاسخ دهید. در این مرحله شما باید بفهمید که به چه ملکی نیاز دارید، بعد از خرید خانه چه وسایلی برای آن می خواهید بخرید و … تا بتوانید بهترین برنامه ریزی مالی را داشته باشید. پس قبل از هر اقدامی، نیاز و بودجه خود را بسنجید و براساس آن یک برنامه دقیق تنظیم کنید.
 2. بودجه بندی
  شما به عنوان مشتری و خریدار ملک باید از بودجه و شرایط پرداخت خود اطلاع دقیق داشته باشید. شما باید مخارج بیمه، هزینه های نوسازی و قبوض، هزینه هایی همچون GST یا HST و هزینه ثبت اسناد را برآورد کنید و با بودجه خود مطابقت دهید. همچنین باید دقیقا مشخص کنید که چه مقدار از مبلغ کل ملک را می توانید به صورت نقدی به عنوان پیش پرداخت، پرداخت کنید و چه مقدار می خواهید وام بانکی بگیرید.
 3. وام مسکن
  وام های مسکن در بانک های کانادا متنوع است و هر بانک با توجه به نیاز و اولویت شما، مقدار و میزان وام و تسهیلات را مشخص می کند. مقدار وامی که بانک به شما می دهد با توجه به تمکن مالی، درآمد، توانایی در پرداخت اقساط و … تعیین می شود. قبل از تکمیل فرآیند پرداخت وام، متخصص این امر از شما این سوالات را می پرسد و با توجه به پاسخ شما، مقدار وام را مشخص می کند.
 4. مشورت با وکیل
  در این مرحله، شما با مشورت و صحبت با یک وکیل می توانید از مالیات ملک، مخارج آپارتمان، وام مسکن و … مطلع شوید و با توجه به آنها برنامه ریزی کنید و تصمیم بگیرید. شما از طریق مشورت با وکیل نیز می توانید متناسب با شرایط و استطاعت مالی خود، مبلغ وام را تعیین کنید و وام بگیرید.
 5. تاییدیه وام
  قبل از هر تصمیم و اقدامی، شما باید بدانید که به چه میزان وام مسکن نیاز دارید و چه مقداری به شما تعلق می گیرد. بعد از اقدام برای گرفتن وام، باید از موسسه یا بانک مورد نظر خود، یک تاییدیه وام دریافت کنید.
 6. انتخاب ملک
  در این مرحله، شما باید تمام ملک های متناسب با بودجه خود را در شهر و منطقه مورد نظرتان بررسی و خانه خود را انتخاب کنید. هنگام انتخاب ملک به متراژ، منطقه، نوع آن و اینکه با سبک زندگی شما تناسب دارد یا خیر، توجه کنید.
 7. بستن قرارداد
  بعد از پیدا کردن خانه مورد نظر و دلخواه خود، نوبت به بستن قرارداد می رسد. بهتر است هنگام بستن قرارداد از یک مشاور و وکیل خبره کمک بگیرید تا همه چیز به خوبی و درستی پیش برود. بعد از عقد قرارداد، پرداخت مبلغ اولیه و امضای قرارداد به طور رسمی، کلید خانه به شما تحویل داده می شود.
 8. تحویل ملک
  بعد از طی شدن تمام مراحل و انجام همه کارها، ملک به شما تحویل داده می شود و شما می توانید در خانه خود سکونت کنید.

خرید خانه ارزان در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا و نحوه پرداخت آن

نهاد دولتی مسکن کانادا اعلام کرده است که قیمت ملک و املاک در این کشور، در آینده، ۹ تا ۱۸ درصد کاهش خواهد یافت اما کارشناسان و اقتصاددانان با آن موافق نیستند. خرید خانه در شهر تورنتو در ماه سپتامبر ۲۰۲۰، با قیمت متوسط ۷۷۲/۹۶۰ دلار انجام شده است که این مبلغ ۱۴ درصد بیشتر از سال گذشته می باشد.

همچنین، خانه هایی که در ماه اکتبر ۲۰۲۰ در تورنتو معامله شده اند، ۲۵ درصد افزایش داشته اند و میانگین قیمت فروش نیز به ۳۱۸/۹۶۸ هزار دلار رسیده است. خانه هایی که ماه نوامبر ۲۰۲۰ در تورنتو معامله شده اند، نسبت به اکتبر ۲۰۱۹ بیش از ۲۵ درصد افزایش داشته اند. در مقایسه سالانه افزایش قیمت ها در بازار املاک، فرانسه (رتبه اول) در بازه یک ساله ۴۲/۵ درصد و کانادا (رتبه دوم) با ۳۹/۵ درصد رشد روبرو شده اند.

برای پرداخت هزینه خرید خانه در کانادا، بعد از توافق اولیه با فروشنده، شما باید 20 درصد از مبلغ کل را به عنوان پیش ‌پرداخت به حساب فروشنده واریز کنید. بعد از آن باید یک تاریخ برای پرداخت مابقی مبلغ خانه مشخص نمایید و در تاریخ مقرر، کل مبلغ را پرداخت کنید. البته شما می توانید 10 درصد از قیمت کل خانه را با توافق فروشنده در تاریخ دیگری به او بپردازید که بابت این 10 درصد پرداخت نشده باید به فروشنده وثیقه بدهید.

اگر به خرید خانه در کشورهای اروپایی علاقه داشته باشید پیشنهاد می کنیم مطالب خرید خانه در انگلیس و خرید خانه در آلمان را نیز مطالعه فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)