جاذبه های گردشگری بدروم

بدروم که در گذشته هالیکارناسوس خوانده می شد مهد تمدن های بسیاری بوده است. بدروم در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسیاری از افرادی بود که از جزایر دریای اژه به این شهر می آمدند. این شهر در گذشته یکی از شهرهای بسیار مهم محسوب می شد و در منطقه بین ایونیا ، لی کیا و کاریا که نسبت به سایرین کوچکتر است قرار دارد. در آن زمان بدروم یکی از شهرهای مهم کاریا شد.

تاریخچه بدروم

این منطقه ، افراد مشهوری همچون مورخ نامدار هرودوت، اولین دریاسالار زن آرتیمیسا اول و آرتیمیسا دوم را پرورش داده است. بدروم در طول تاریخ تحت حاکمیت پارسها ، مقدونیه ای ها ، امپراتوری های روم و بیزانس بوده است . بیزانس در سال 1071 در مالازگیرت پس از شکست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقی ، حاکمیت خود بروی آناطولی را از دست داده است .

خلیج بدروم ترکیه

سلطان عثمانی محمد چلبی در سال 1415 در هالیکارناسوس سکونت داده شده است. شوالیه های رودوس قلعه بدروم امروزی را ساخته و منطقه را تحت حاکمیت خود قرار داده اند . سلطان سلیمان که دریای مدیترانه را بصورت یک دریاچه ترک در آورده است در طی حمله خود به رودوس در سال 1522 همراه با رودوس ، بودروم را هم به سرزمین عثمانی اضافه کرده است .

چه زمانی به بدروم سفر کنیم

در فصل تابستان مخصوصا در ماه های مرداد و شهریور تعداد گردشگران در این شهر افزایش پیدا می کند. در این فصل از سال دمای هوای بدروم تا 40 درجه سانتی گراد می رسد. در ماه های ابتدایی فصل پاییز یا شروع فصل بهار هم این شهر زیباست و طرفداران خود را دارد اما میزان گردشگران نسبت به فصل تابستان کمتر است.

اگر قصد خرید ملک در این منطقه زیبا را دارید حتما صفحه خرید خانه در بدروم را مطالعه نمایید.

جاذبه های گردشگری بدروم ترکیه

قلعه سنت پیتر: قلعه سنت پیتر در بین سال های 1402 تا 1437 توسط شوالیه های هوسپیتالر سنت پیتر که به شوالیه های مهربان هم شهرت داشتند ساخته شد. این قلعه که به قلعه ی بدروم هم شهرت دارد از جمله مکان هایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

برای حفاظت از دیوارهای این قلعه شوالیه هایی با ملیت های مختلف قرار داده می شدند به همین دلیل امروزه برج هایی با نام برج فرانسوی و برج انگلیسی در این قلعه مشاهده می شود.در زمان سلطنت سلطان سلیمان قلعه توسط ترک ها تسخیر شد و به دستور سلطان سلیمان در داخل آن مسجدی بنا کردند. امروزه از فضای وسیع این قلعه برای برگزاری نمایشگاهی با نام موزه آثار باستانی زیر آب بدروم استفاده می شود.

قلعه بدروم

موزه آثار باستانی زیر آب بدروم: همانطور که گفته شد این موزه داخل قلعه سنت پیتر واقع شده است. در یکی از اتاق ها که سالن شیشه ای غرق شده نامیده می شود یک کشتی 16 متری که 1025 سال پیش از میلاد غرق شده است را به نمایش می گذارد. برج فرانسوی، محل یافته‌های دیگری از جمله یک کشتی غرق شده کلاسیک یونانی متعلق به قرن ۴ پیش از میلاد است. در تالار اولوبورون و اتاق گنجینه، آثار باشکوه موزه از جمله بقایای چندین کشتی عصر برنز نگهداری می‌شود.

با توجه به ارتباط موضوع ما پیشنهاد می نمائیم صفحه جاذبه های گردشگری ازمیر را نیز مطالعه فرمائید.

آرامگاه هالیکارناسوس: امروزه چیز زیادی از این آرامگاه هالیکارناسوس باقی نمانده تا بتواند آنچه در گذشته بوده را نشان دهد. این آرامگاه در زمان باستان از عجایب هفت گانه جهان بوده که در بین سال های 353 تا 350 قبل از میلاد مسیح توسط معماران یونانی ساخته شد. با در نظر گرفتن آسیب هایی که در طی قرون گذشته بر اثر زلزله بر این آرامگاه وارد شده شده بود در نهایت این بنا توسط شوالیه های سنت جان تخریب شد و از سنگ های آن برای ساخت قلعه سنت پیتر استفاده کردند. بقایای این آرامگاه که در باغی آرام قرار گرفته است همه ساله میزبان گردشگران زیادی است.

آمفی تئاتر بدروم: آمفی تئاتر بدروم به نسبت استاندارهای رومی در اندازه کوچکتری ساخته شده است؛ اما بازسازی آن با ظرافت و دقت تمام انجام شده است. چشم انداز طبقه بالایی آن به سمت کوه ها و شهر است. این مکان در قرن 4 میلادی روزهای اوج خود را سپری می کرد. این آمفی تئاتر 13000 نفر ظرفیت داشته است. امروزه نیز در فصل تابستان برنامه ها و کنسرت هایی در این آمفی تئاتر برگزار می شود که تماشای آن خالی از لطف نیست.

دروازه میندوس: این دروازه آخرین بازمانده از پادشاهی ماسول است که زمانی برای استحکام دیوار قلعه ساخته شده بود و در گذشته هفت کیلومتر ‏دور تا دور شهر باستانی هالیکارناسوس را در بر می گرفت. در اطراف این دروازه چندین جاذبه‌ باستانی از جمله مقبره‌های پراکنده و بقایای یک قلعه متعلق به قرن چهارم پیش از میلاد هم وجود دارد؛ اگرچه هیچ یک از این آثار، نکته‌ی قابل توجهی ندارند؛ اما در کنار هم، تجربه و گردش تاریخی جذابی را پدید می‌آورند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات در مورد جاذبه های گردشگری قبرس و سفر به قبرس شمالی به هر دو منظور مهاجرت و تفریح می توانید روی عبارت مذکور کلیک کنید.

خلیج بارداکچی: خلیج بارداکچی از زیباترین مناطق بدروم است. اگر شانس این را داشته باشید تا در یکی از هتل های این منطقه اقامت داشته باشید می توانید از مناظر و چشم اندازهای زیبای این منطقه لذت ببرید.

جاذبه های بدروم

شهر قدیمی بدروم: در پشت قلعه سنت پیتر شهر قدیمی بدروم قرار گرفته است. با وجود پیشرفت هایی که شهر بدروم در طی سال های گذشته داشته است اما این منطقه از شهر بافت سنتی خود را حفظ کرده است. این قسمت از شهر که سبک قدیمی دارد بیشتر توجه گردشگران را به خود جلب می کند. عکاسان علاقه زیادی به منطقه دارند. در این منطقه کافه ها و بئتیک های متعددی واقع شده است.

افرادی که به بدروم برای تفریح و گذراندن اوقات خوش سفر می کنند بهنگام برگشت بمنظور خرید پوشاک با کیفیت و قیمت مناسب حتما به استانبول پایتخت اقتصادی ترکیه نیز سفر می نمایند چرا که بطور مثال پرواز مستقیم تهران به بدروم وجود ندارد و مسافران ایرانی ابتدا به استانبول و سپس به بدروم مسافرت می نمایند و در مسیر برگشت نیز همین روال می بایست طی شود.

در این صورت اغلب مسافران ترجیح می دهند بهنگام برگشت چند روزی را در استانبول بگذرانند تا به امور خرید انواع مایحتاج زندگی خود اعم از لباسهای مارک دار، لوازم آرایشی و تجهیزات آشپزخانه ای بپردازند. علت این امر قیمت های مناسب و کیفیت بسیار بالای پوشاک و لوازم مارک دار موجود در فروشگاه های و مراکز خرید شهر استانبول می باشد.

پیشنهاد می نمائیم بمنظور کسب آگاهی بیشتر در مورد استانبول صفحه جاذبه های گردشگری استانبول را مطالعه فرمائید.

5/5 - (3 امتیاز)