خرید سیم کارت ترکیه

خرید سیم کارت ترکیه غیر از پست کردن عکس‌ها در اینستاگرام و لایو گرفتن‌ها و استوری کردن سفر برای دوستان، اینترنت کاربرد مهم دیگری هم دارد و آن مسیریابی و استفاده از امکانات دیگر آن است.

خرید سیم کارت ترکیه و سوال در خصوص این که در ترکیه چه سیم کارتی بهتر است خریداری شود ممکن است بارها برای بسیاری از افرادی که قصد مسافرت به ترکیه و یا اقامت در ترکیه را دارند پیش آمده باشد. با توجه به پیشرفت روزافزون جوامع به خصوص در زمینه ارتباطات آنلاین بسیاری از افرادی که به کشورهای دیگر سفر می کنند ترجیح می دهند که بتوانند از سیم کارت آن کشور استفاده کنند.

در این میان ایرانیان زیادی هر سال ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. لزوم استفاده از تلفن های همراه و اینترنت سبب شده است که گردشگران در ترکیه نسبت به خرید سیم کارت ترکیه اقدام نمایند. البته لازم است بدانید فرودگاه های ترکیه به مدت محدودی اینترنت رایگان در اختیار مسافران خود قرار می دهند این در حالی است که در بسیاری از هتل ها اینترنت رایگان در اختیار مسافران قرار داده می شود.

اگر درصدد دریافت اقامت ترکیه هستید و یا برای تحصیل در ترکیه راهی این کشور هستید بهتر است با انواع ارایه دهندگان تلفن های همراه آشنا باشید تا بتوانید به راحتی سیم کارت مورد نظر خود را تهیه کنید. شما به راحتی در ترکیه به خرید سیم کارت های اعتباری شرکت های مختلف دسترسی دارید.

باید در نظر داشته باشید که قیمت سیم کارت در ترکیه ارزان نیست اما شما گزینه های خوبی برای انتخاب دارید. در این مقاله در ریماکس سعی شده است تا شما را با انواع سیم کارت ترکیه آشنا کنیم.

در ترکیه از کجا سیم کارت بخریم؟

راهنمای خرید سیم کارت ترکیهپیشنهاد میکنیم صفحه خرید ملک در استانبول را مشاهده کنید

به هیچ عنوان نگران جایی که باید از آنجا سیم کارت ترکیه را بخرید نباشید. شما به راحتی در سطح شهر به غرفه های اپراتورهای مختلف دسترسی دارید. حتی در فرودگاه نیز غرفه های این اپراتورها وجود دارد.

البته در فرودگاه ممکن است هزینه ای که برای خرید پرداخت می کنید بیشتر باشد. به شما پیشنهاد می کنیم که از نزدیک محل اقامت خودتتان نسبت به خرید سیم کارت ترکیه اقدام نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید با مراجعه به اپراتور مربوطه آن را حل کنید.

مدارک لازم برای خرید سیم کارت ترکیه

پاسپورت

پر کردن فرم خرید

برای خرید سیم کارت ترکیه لازم است که پاسپورت خود را به اپراتور ارائه دهید و فرمی را که به شما داده می‌شود با توجه به اطلاعات پاسپورت پر کنید. لازم به ذکر است که شما فقط امکان خرید سیم کارت ‌های اعتباری را دارید و تهیه‌ی سیم کارت دائمی برای مسافران استانبول امکانپذیر نیست. همچنین اگر امکان دارد سفر شما بیش از یک ماه به طول بینجامد، لازم است که گوشی خود را رجیستر کنید و مالیات سیم کارت و گوشی را بپردازید

اپراتورهای سیم کارت ترکیه

سه اپراتور اصلی در ترکیه وجود دارد: ترکسل، ودافون و ترک تلکام. هر سه اپراتور از طریق یک فرایند دقیق تصویب می شوند و پس از آن آماده به کار خواهند شد و البته رقبای سرسختی برای هم هستند. هر سه اپراتور قابل اطمینان هستند و طبقه گفته شرکت  اوپن سیگنال ، ترکسل پوشش بهتری دارد و پس از آن ودافون و ترک تلکام هستند. هر سه اینترنت پر سرعت خوبی دارند که در بیشتر شهرها و روستاها پوشش دارد. شما با خرید سیم کارت و داشتن اینترنت می توانید به راحتی در مورد جاذبه ها اطلاعات کسب کنید و مسیرهای دستری به آن ها را توسط گوگل مپ پیدا کنید.

در ادامه که بیشتر درباره سیم کارت های این شرکت ها توضیح می دهم، متوجه خواهید شد که بزرگترین تفاوت آنها در میزان حجم اینترنتی است که به مشتری ارائه می دهند. یک به یک تمامی این سیم کارت ها را بررسی می کنیم.

ترکسل (Turkcell)

ترکسل (Turkcell)

ترکسل بزرگترین اپراتور سیم کارت ترکیه است، پوشش شبکه خوبی دارد و اینترنت پرسرعت نیز ارائه می دهد. سیمکارت های از قبل آماده شده را می توانید از مغازه های رسمی بخرید و همانطور که قبل تر نیز گفتیم، قوانین سفت و سختی برای خرید سیم کارت در ترکیه وجود دارد. این سیم کارت ها را با حدودا ۵۰  لیر  می توانید تهیه کنید و برای چک کردن اعتبار خود می توانید (#123*) را شماره گیری نمایید.

اعتبار را می توانید در بسته های ۲۰  لیری برای تماس صوتی، اینترنت و یا بسته های ترکیبی تهیه کنید. نرخ استاندارد دیتا برابر است با ۱  لیر  برای هر ۱۰۰ کیلوبایت. بسته های زیر را برخی از نمونه ها هستند که برای فعال سازی کد ۲۲۲۲ را باید شماره گیری کنید.

تعرفه های ترکسل

Vodafone ودافون

Vodafone ودافون

دومین اپراتور ترکیه و رقیب اصلی ترکسل است. این شرکت نیز ارائه دهنده سیم کارت ترکیه است و اینترنت خوبی ارائه میدهد و سرعت آن بسیار خوب است و پوشش شبکه ای خوبی نیز دارد. در این اپراتور هم میتوانید سیم کارت های از قبل آماده شده را تنها از فروشگاه های رسمی تهیه کنید.قیمت سیم کارت های ودافون 150 لیر است که بعضی از فروشگاه ها آن را کمی گرانتر عرضه میکنند.

ودافون سیم کارتی مخصوص گردشگران دارد که قیمت آن 70 لیر میباشد که دارای 50دلیر اعتبار اولیه است و اعتبار آن 120 روز می باشد . این سیمکارت به صورت انحصاری برای توریست هایی که از کشورهای ایران، سوریه، افغانستان، عراق، سومالی، ازبکستان، ترکمنستان، یمن، فلسطین و اسرائیل به ترکیه می روند طراحی شده است.

برای افزایش اعتبار شماره 7500 را زده و کد 12 رقمی را وارد میکنید

تعرفه های ودافون

ترک تلکام

ترک تلکام

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید خانه در ترکیه و شهر آنکارا صفحه خرید ملک در آنکارا را مشاهده کنید.

ترک تلکام کوچکترین اپراتور سیم کارت ترکیه است و خدمات به مشتریان را با پوشش شبکه مناسب ارائه می دهد و اینترنت پر سرعت نیز دارد.

سیم کارت را از فروشگاه های رسمی می توانید تهیه کنید و اعتبار در بیشتر فروشگاه ها موجود است. سیم کارت ها را می توانید به قیمت ۵۰ لیر خریداری کنید که داخل آن 20 لیر اعتبار دارد. شما برای فعال سازی سیم کارت شماره ۸۰۹۰ را شماره گیری کنید و پس از فعال سازی است که می توانید بسته ها را خریداری کنید. نرخ داده استاندارد 0.2 لیر به ازای 10 کیلوبایت است. بسته های زیر را می توانید تهیه کنید و برای فعال سازی باید شماره 5555 را بگیرید.

تعرفه های ترک تلکام

به چه نکاتی در خرید سیم کارت در کشور ترکیه باید توجه کنیم:

  • اگر قصد خرید سیم کارت ترکیه در فرودگاه را دارید باید بدانید قیمت اکثر اپراتور ها در فرودگاه گرانتر است.
  • اگر قصد خرید سیم کارت در سطح شهر را دارید بهتر است از نمایندگی اپراتور اقدام به خرید نمایید.
  • اگر درصدد هستید که کمتر از 2 ماه در ترکیه بمانید نیازی به رجیستر کردن و پرداخت 150 لیر هزینه اضافی نخواهید داشت.
  • اگر بیشتر از دو ماه در ترکیه حضور خواهید داشت و یا مجددا به ترکیه سفر خواهید کرد بهتر است اقدام به رجیستر کردن خط خود نمایید تا تلفن شما در لیست سیاه قرار نگیرد.

چنانچه نمایل دارید در مورد تحوه خرید و اجاره ماشین در ترکیه اطلاعات داشته باشید، روی لینک مذکور کلیک نمائید.

4.8/5 - (5 امتیاز)