محله های معروف استانبول

خرید خانه در استانبول بدون شناخت محله های استانبول، کاری ناآگاهانه و بسیار اشتباه خواهد بود. به‌بیان دیگر خرید ملک در ترکیه، یک سرمایه گذاری بسیار جذاب است. اما پیش از هرگونه اقدام عملی، نیاز است که با محله های این کشور و بخصوص محله های معروف استانبول آشنا شوید. بایستی بدانید که استانبول قلب تپنده کشور ترکیه است و هریک از مناطق این شهر، نقش ویژه ای را در برجسته سازی تمدن گذشته و خدمات حال حاضر آن ایفا میکنند. از مناطق تاریخی مانند فاتح گرفته تا حومه‌های جدید و مدرن در اطراف شهر. شاید برایتان جالب باشد که بدانید: بازدید از تمامی آثار این شهر، تا ماه ها طول خواهد کشید…!

محله های استانبول با قرار گرفتن در دو قاره آسیا و اروپا، ساختار جالب توجهی را برای این شهر بوجود آورده‌اند. بدین معنی که برخی از نواحی در بخش آسیانشین و برخی دیگر در بخش اروپانشین این شهر جا خوش کرده‌اند. البته آن دست از محله‌های استانبول که در کناره‌ی تنگه‌ی زیبای بسفر قرار دارند، از اهمیت قابل توجه‌تری برخوردار هستند. حال این سوال بوجود می آید که هریک از این نواحی، دارای چه ویژگیهایی برای اقامت و خرید ملک و سرمایه گذاری می باشند؟

ویژگیهای محله های معروف استانبول

محله های معروف استانبول

محله های استانبول و بالطبع این شهر، بیشترین میزان گردشگر را در کشور ترکیه به خود اختصاص میدهند. بطوریکه طبق پژوهش‌های بنگاه های معتبر آماری، بیش از نیمی از اقتصاد استانبول وابسته به صنعت گردشگری است. هریک از محله های استانبول دارای ویژگیهای جذاب خاص خود هستند:

 • مراکز خرید متنوع:

تقریباَ در جای جای نقاط این شهر، شاهد انواع مراکز خرید و بازارهای سنتی جالب توجه خواهید بود. مراکز و بازارهایی که انواع محصولات برند را عرضه میکنند.

 • تفریحات شبانه:

کلاب ها و تفریحات شبانه، هیچگاه نمیگذارد شبهای کسل کننده‌ای را تجربه کنید!

 • سرگرمی های جذاب دریایی:

تمامی سواحل محله های استانبول، امکان آرامشی وصف ناشدنی را برایتان به ارمغان می‌آورد. اما اگر به دنبال تجربه سرگرمی‌های هیجان آور هستید، اصلا نگران نباشید. دنیایی از سرگرمیهای دریایی در سواحل ترکیه، انتظارتان را می کشد.

 • مناطق الهام بخش برای صنعت:

کسب و کارهای گسترده ای در بازارها و مناطق مختلف این شهر در جریان است. به همه‌ی این‌ها، شهرک های صنعتی و پارکهای علم و فناوری پولساز استانبول را هم اضافه کنید.

 • آثار تاریخی:

تا چشم کار میکند، محله های این شهر مملو از آثار باستانی دوره شکوهمند عثمانی می‌باشد. از مسجد ایاصوفیه، کاخ توپکاپی، مسجد سلیمانیه، کاخ بیلربی و کاخ دلما باغچه گرفته تا صدهای بنای جذاب تاریخی دیگر…

 • تکنولوژی و زیبایی‌های شهری متنوع:

حمل و نقل ارزان شهری، یکی از مهمترین علایق سرمایه گذاران برای اسکان در محله های استانبول است. البته حتی اگر به دنبال پیاده روی هم باشید، با پارک ها، بوستان ها و زیبایی های متعدد شهری مواجه خواهید شد.

 • رستورانهای چشم نواز:

اگر سرسوزنی هم اهل امتحان کردن غذاهای لذیذ و متنوع باشید، مطمئناَ به شهر درستی پا گذاشته اید. بخصوص اگر سراغ کباب دونرهای اصیل ترکیه بروید!

محله های استانبول (مناطق آسیایی)

چه فقط قصد مسافرت و چه قصد اسکان دائمی در محله های استانبول را داشته باشید، شناخت‌ اولیه از این مناطق بسیار واجب است. در این مقاله به طور خلاصه به بررسی مناطق استانبول می‌پردازیم. اما اگر می‌خواهید خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول را تجربه کنید و نیاز به اطلاعات کافی داشته باشید، اجازه دهید با محله های استانبول در سمت آسیایی شروع کنیم. اگرچه جمعیت کمتری دارد و از مناطق معمولی توریستی دور است. اما محبوبیت روزافزون آن در سال‌های اخیر، میلیون‌ها گردشگری را جذب می‌کند که به‌دنبال کشف اسرار استانبول هستند.

مطالب مرتبط:

خرید خانه در ازمیر

خرید ملک در آنتالیا

محله آتاشهیر (Atasehir) استانبول:

محله آتا شهیر

منطقه Atasehir را به عنوان قطب تجارت و اقتصاد بخش آسیایی این شهر در نظر بگیرید. توسعه انبوه مسکن، با هدف اسکان خانواده های طبقه متوسط ​​و بالا، خریداران زیادی را جذب نموده است. همچنین مراکز تجاری و اداری بسیاری در این منطقه مستقر می باشد. بطوریکه بسیاری از کسب و کارهای بزرگ، دفتر مرکزی خود را در محله آتاشهیر مستقر کرده‌اند.

منطقه چکمه کوی (Cekmekoy) ترکیه:

چکمه کوی

هرگاه صحبت از محله های استانبول به‌لحاظ شلوغی و پرجمعیت بودن مطرح میشود، نام منطقه Cekmekoy مطرح میشود. چراکه خود این منطقه از 21 محله تشکیل شده است. البته موقعیت فعلی و کمبود مکان‌های تاریخی این منطقه، موجب شده تا چندان توریست پذیر نباشد. اما پارک‌های کوچک و متعدد، آن را به منطقه ای مناسب برای اجتماع خانواده‌ها تبدیل کرده است. همچنین منطقه چکمه چوی بلحاظ سطح آموزشی، دارای دانشگاه‌های متعددیست که جمعیت زیادی از دانشجویان را جذب می‌کند.

Kadikoy ؛ قطب ماهیگیری محله های استانبول

اکنون به معروف‌ترین منطقه آسیایی می‌رسیم که دارای گردشگری رو به رشد است. به‌عنوان یک بندر اصلی کشتی، محله Kadikoy همیشه یک مرکز فعالیت می‌باشد. ازهمین رو چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن برای گردشگران بوجود می آورد. هنگام صرف غذا، از بازار ماهی کادیکوی درجه یک و رستوران‌های پر از غذاهای لذیذ نیز دیدن کنید.

محله پندیک استانبول (Pendik):

پندیک

منطقه پندیک نکات جالب توجهی و ویژگیهای جذاب و متنوعی برای دیدن دارد. از جمله:

 • یک سرویس قایق (یا کشتی تفریحی) از طریق دریای مرمره به Yalova
 • تپه آیدوس که بسیار دیدنیست
 • قلعه تاریخی محله پندیک
 • جنگل سرسبز
 • مسجد ارنلر
 • و البتــــــــــــــــــــه پیست مسابقه فرمول 1 این منطقه از استانبول.

همینقدر متنوع و جذاب برای گردشگرانی که میخواهند حضور در جذابترین محله های استانبول را تجربه کنند. بیاد داشته باشید که مناطق ساحلی محبوب این منطقه (Pendik)، دارای پارک‌ها و مسیرهای پیاده روی رویایی می باشد.

منطقه سانجاک تپه استانبول (Sancaktepe)

سانجاک تپه

سانجاک تپه یکی دیگر از محله های استانبول در بخش آسیایی نشین آن است. 19 محله، منطقه پرجمعیتSancaktepe  را تشکیل می‌دهند. بنابراین قطعاَ برای افراد محلی شاغل، مکانی ایده آل برای تجارت است. زیرا دسترسی راحتی به بزرگراهTEM  و فرودگاه Sabiha Gokcenدارد و البته دارای جمعیت زیادی هم است. شورای محلی منطقه سانجاک تپه، افزایش سریع جمعیت را به لطف اجرای پروژه‌های گسترده‌ی فضای سبز گزارش می‌دهد.

منطقه سلطان بیلی؛ گزینه سرمایه گذاری در محله های استانبول

محله سلطان بیلی (Sultanbeyli) خصوصیت طبقه کارمندی را در طول تاریخ حفظ کرد و تا دهه 1980 ارتباطات جدید حمل و نقل جمعیت محلی را تقویت کرد. همانطور که محبوبیت این محله همچنان در حال افزایش است، هدف منطقه این است که با به حداقل رساندن زباله، بازیافت و کاهش تأثیر زندگی شهری بر محیط زیست، شهری سبز باشد. بدلیل برنامه ریزی حکومتی بر روی تبدیل این منطقه به شهر سبز، گزینه جذابی برای خرید خانه در استانبول می باشد. البته شاید بهتر باشد بگوییم در آینده ای نزدیک…

محله عمرانیه استانبول (Umraniye):

عمرانیه

بازار املاک و خرید ملک در استانبول، همواره در محله عمرانیه داغ داغ است. بیه بیان بهتر در بازار ملک، عمرانیه همواره نقطه‌ای طلایی به شمار می رود. محبوبیت این منطقه به دلیل پارامترهایی نظیر:

 • توسعه و سرمایه گذاری‌های متعدد داخلی و خارجی در سالیان اخیر
 • وجود خانه های آپارتمانی و ویلایی متعدد نوساز و قدیمی. (در متراژها و سبک های متنوع)
 • وجود مراکز خرید بسیار زیاد
 • و البته سطح آموزشی بالا (نظام باکیفیت آموزش عالی در این منطقه)

بسیار زیاد است و همواره بر محبوبیت آن نیز افزوده می شود. خانه‌های مجلل و همچنین اتصالات خوب به پل‌هایی که از سمت اروپا عبور می‌کنند، این محله استانبول را به منطقه‌ی مورد علاقه خانواده‌های طبقه کارمند تبدیل کرده است. مجموعاَ میتوان گفت که عمرانیه (Umraniye) قطعاَ در لیست محله ‌های معروف استانبول قرار خواهد داشت.

اسکودار؛ محله حمام های استانبول

محله اسکودار (Uskudar) با قدمتی بیش از 100 سال، نمایانگر استانبول واقعی و سنتی برای گردشگران است. جالب است بدانید که آثار باستانی و قدیمی جذابی همچون:

 • قلعه دختر
 • کاخ بیلربی
 • مسجد مهرماه سطان و…

در منطقه اسکودار جای گرفته اند. منطقه ای که به عنوان گل سرسبد محله های استانبول بلحاظ حفظ ساختار و بافت سنتی شناخته میشود. بطوریکه هنوز هم یکی از تفریحات ساکنان منطقه اسکودار، حضور در حمام های قدیمی و قایق های قدیمی ساحلی است. درحقیقت به عنوان یکی دیگر از بندرهای مهم کشتی، فضای ساحلی Uskudar مسافران یک روزه را از دور و نزدیک به دور خود جمع میکند. همچنین کافه‌های کنار دریا با چشم‌اندازهایی مانند برج دوشیزه، کاخ توپکاپی، ایاصوفیه و غیره در امتداد این تفرجگاه وجود دارند و حال‌ و هوای تعطیلات همیشگی را به این محله معروف استانبول می‌دهند.

جزایر پرنس استانبول:

جزایر پرنس استانبول

مجموعه جزایر پرنس (Princes Islands) متشکل از 9 جزیره کوچک است که بویوکادا مشهورترین آنهاست. شاید بهتر باشد بگوییم که بخش آدالار جزیره پرنس، در دنیایی جداگانه زندگی می‌کند. از معماری قدیمی عثمانی در عمارت‌ها و بافت سنتی گرفته تــــــــــــــــــا موقعیت خارج از ساحل و خیابان‌های بدون ترافیک آن، میتواند یک گشت و گذار روزانه دلچسب را هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران بوجود آورد.

منطقه توزلا (Tuzla):

بایستی بدانید که tuzla قبلاً یک دهکده ماهیگیری کوچک بود. اما توزلا که یکی از کمتر شناخته شده ترین محله های استانبول است، اکنون بهشت ​​کشتی سازان است. بطوریکه موقعیت خط ساحلی و رستوران‌های ماهی پرتعداد آن، مردم را از سراسر ترکیه به این منطقه می‌ کشاندد. این شهر که درست در حومه استانبول آسیایی قرار دارد، فضای شهری کوچکی دارد و باور اینکه بخشی از معروف ترین استان ترکیه است را بسیار سخت می‌کند.

بیکوز؛ مرفه نشین محله های استانبول:

بیکوز

با پوشش بخش شمالی استانبول، مایل ها خط ساحلی دارد. خط ساحلی زیبایی که در کنار تنگه بسفر، منظره ای صدچندان زیباتر را برای گردشگران و ساکنان مرفه نشین خود بوجود آورده است. به‌فاصله ی کمی از خطوط عریض ساحلی، پارک جنگلی بسیار زیبایی در منطقه بیکوز قرار گرفته است. باز هم به دنبال ویژگیهای جذاب تری هستید؟!… پس از کاخ خدیو و کوچوک سو نیز بازدید کنید!

بیکوز(Beykoz) دارای حومه‌های کوچک بسیاری برای کاوش است. بسیاری از مردم محلی می‌گویند این منطقه به دلیل فضای سبز زیاد، منطقه‌ای عالی برای زندگی است. البته در بخش قدیمی نشین آن، عمارت های بزرگ (خانه های یالی) متعلق به افراد ثروتمند، نقطه کانونی بازار مسکن را تشکیل می‌دهند. زمانی بیکوز به عنوان یکی از صنعتی ترین محله های استانبول شناخته میشد. چراکه بطور همزمان در آن کارخانه های صنعتی بزرگ کفش سازی، ساخت و مجسمه سازی دایر بود. اما همگی به مرور زمان و تا چندین دهه‌ی قبل از کار ایستادند!

محله سیله استانبول:

سیله (Sile) یکی دیگر از محله های استانبول است که عمدتاً به عنوان یک مکان تابستانی برای ترک‌هایی که خانه‌های دوم خود را در آنجا دارند، معرفی میشود. هوای همیشه عالی، پارک جنگلی  و سواحل متعدد آن، لذت حضوری آرامشبخش را همواره به ارمغان می آورد. بیاد داشته باشید که صرفاَ فریب سواحل زیبای سیله (Sile) را نخورید. زیرا به دلیل جریان های شدید دریایی، برای کودکان خردسال مناسب نیستند!

ضمناَ چنانچه وارد سیله شدید، حتماَ از قلعه جذاب آن و البته بازارهای پارچه‌های محلی دیدن نمایید.

منطقه مالتپه استانبول (Maltepe):

مالتپه

منطقه مالتپه تا چند سال گذشته، یکی از فراموش شده ترین محله های استانبول بود. مالتپه با داشتن منظره ای از جزایر پرنس، در طول تاریخ مقصدی برای تعطیلات آخر هفته برای مردم محلی ثروتمند بود. با این حال، زمانی که پل بسفر ساخته شد، به دلیل کاهش زمان رفت و آمد، افراد بیشتری به آنجا روی آوردند. بایستی بدانید که مالتپه (Maltepe) تشکیل یافته از 18 محله مختلف است. محله هایی که برخی دارای بافت سنتی و بومی و برخی نیز دارای ساخت و سازهای جدیدی می‌باشند.

بعنوان مثال محله هایی نظیر چینار و کوچوک یالی، دارای بافت مدرن تری بوده و نسبتاَ اعیان نشین هستند. و یا محله‌های زومورت اولر و گولن‌سو، از بافت کاملاَ سنتی سود می برند. نقاط خالی بافت های سنتی منطقه مالتپه، البته امروز پر از ویلاها و آپارتمانهای جدید است. رشد 3 برابری خرید خانه در مالتپه استانبول، مرهون همین ساخت و سازهای جدید می باشد.

منطقه کارتال استانبول (Kartal):

منطقه کارتال از جمله‌ی محله های معروف استانبول است که رشد بسیار خوبی را تجربه کرده است. به‌همین دلیل از سوی کارشناسان برای خرید خانه در ترکیه، کاملاَ مناسب دانسته میشود. کارتال (Kartal) روبه روی جزایر آدالار، در ناحیه ای پرجمعیت است. گرچه که تجزیه های دهه های اخیر، بر رشد منفی جمعیت این منطقه موثر بوده است. نرخ جمعیتی که با پیشرفت های سالیان اخیر این منطقه، در حال جبران می باشد.

یکی از دلایل آن این است که ارتباطات حمل و نقل عالی از جمله فرودگاه Sabiha Gokcen تنها 15 دقیقه با شما فاصله دارد. در سال‌های اخیر، توسعه بسیاری در این منطقه انجام شده و خریداران بسیاری را از دور و نزدیک به خود جذب کرده است.

محله‌ های معروف استانبول (بخش اروپایی)

در ادامه به بررسی بخش های جذاب اروپایی نشین محله های معروف استانبول خواهیم پرداخت:

منطقه آرناووت کوی (Arnavutkoy):

آرناووت کوی

منطقه آرناووت کوی زمانی که فرودگاه بین المللی جدید استانبول در آنجا ساخته شد، مورد توجه قرار گرفت. علاوه بر این، پروژه‌های دیگری مانند مسیرسازی کانال جدید نیز توجه سرمایه گذاران خارجی و داخلی را به خرید ملک در آرناووت کوی به خود جلب کرد. بایستی بدانید که این منطقه، یکی از بیشترین خطوط ساحلی را در امتداد دریای سیاه دارا می‌باشد. چرا که دارای 29 محله است. همچنین با داشتن 4 بیمارستان و ایستگاه های اتوبوس متعدد، شرایط اسکان مناسبی را دارد.

آرناووت کوی برخلاف بسیاری از محله های استانبول، فاقد آثار تاریخی خاصی است. گرچه که موزه آب ترکیه در این منطقه قرار دارد.

آوجیلار (Avcilar)؛ بازار مسکن محله های استانبول:

روبه روی دریای مرمره، آوجیلار (Avcilar) یکی از محله های استانبول است که در بازار مسکن خود گسترش سریعی را تجربه می‌کند. پیشرفت‌های جدید اقامتگاه‌های زندگی و همچنین سرمایه‌گذاری در حمل‌ونقل و زیرساخت‌ها، آن را روی نقشه به یکی از بهترین‌ گزینه های خرید تبدیل کرده است.

خیابان مارمارا، موزه هالکو پرک، موزه خانه آتاتورک، پارک جنگلی آوجیلار، مزرعه بی علی و… از جمله جاذبه های دیدنی منطقه آوجیلار به شمار میرود.

منطقه باکرکوی؛ پیشکسوت محله های استانبول

 

منطقه باکرکوی (Bakirkoy) یکی از محله های معروف استانبول است که دارای بافتی قدیمی می باشد. محله باکرکوی از چندین جهت برای مردم این شهر دارای اهمیت است:

 • از بخش های مهم ترکیه در زمان فروانروایی پرشکوه عثمانی های محسوب میشود. ازهمین رو بناهای زیبای متعددی از دوران عثمانی در این بخش ساخته شده و همچنان پابرجاست.
 • یک اسکله (جزیره مصنوعی) زیبا در کنار خط ساحلی باکرکوی (Bakirkoy) ساخته شده است.
 • مقر هواپیمایی کشور ترکیه در این منطقه اسکان دارد. موزه هوانوردی استانبول هم در همین منطقه جای دارد.
 • یکی از قطب های مهم تجارت در میان تمامی محله های استانبول می باشد. به‌ویژه با ساخت گالری ها و مراکز خرید متعدد در سالیان اخیر.
 • آثار دیدنی جذابی همچون: عمارت دریایی فلوریا آتاتورک و فانوس دریایی یشیل‌کوی در باکرکوی قرار دارند.

محله بشیکتاش استانبول

بشیکتاش

بشیکتاش (Besiktas) به‌عنوان یکی از بهترین محله های استانبول برای اسکان و خرید ملک در استانبول شناخته میشود. جالب است بدانید که صدها سال پیش، منطقه بشیکتاش در زمره‌ی شهر استانبول امروزی قرار نداشت و روستایی بود که به داشتن راهزن های متعدد شهرت داشت. اما بدلیل موقعیت مکانی عالی در نوار ساحلی، رفته رفته مورد توجه حکومت قدرتمند عثمانی قرار گرفت. ازجمله‌ی جاذبه های گردشگری استانبول در منطقه بشیکتاش میتوان به:

 • کاخ دولما باغچه
 • کاخ ییلدیز
 • قصر چیرگان
 • مجموعه قصرهای فرییه
 • بازارهای ماهی
 • غرفه احلامور
 • موزه نیروی دریایی
 • پارک ییلدیز
 • مقبره بارباروسا و…

اشاره نمود. قیمت خانه در بشیکتاش امروزه به گونه ایست که بیشتر خانواده‌های از طبقه متوسط ​​و بالا در آن اسکان دارند. منطقه کوچک اورتاکوی که مسجد زیبای اورتاکوی نیز در آن قرار گرفته، در محله بشیکتاش جای دارد. منطقه اورتاکوی بدلیل قرارگیری در کنار تنگه بسفر، چشم اندازهای وصف ناشدنی را برای هر گردشگری ایجاد میکند.

بی اوغلو؛ نزدیک به محله های معروف استانبول

منطقه بی اوغلو (Beyoglu) در طرف مقابل شاخ طلایی رو به منطقه تاریخی فاتح قرار دارد. همه چیز در مورد بی اوغلو از خرید و زندگی شبانه گرفته تا هنر و فرهنگ مدرن، میتواند برای گردشگران جذاب باشد. خیابان استقلال که میدان تقسیم از آن عبور می‌کند، شلوغ ترین خیابان ترکیه است. همچنین به محله معروف گالاتا و برج زیبای گلاتا بسیار نزدیک است. از مهمترین جاذبه های گردشگری منطقه بی اوغلو میتوان به: فرهنگسرای آتاتورک، موزه صنعت، بازار ماهی، کنسولگری ها و … اشاره نمود.

مدارس عالی متعددی نیز در منطقه Beyoglu استانبول وجود دارد.

ساریر؛ اعیان نشین محله های استانبول

محله های مرفه نشین استانبول

منطقه ساریر (Sariyer) از 35 محله تشکیل یافته است. همچنین از جهات مختلف با بشیکتاش، شیشلی و جنگل های بلگراد همسایگی دارد. بنابراین به راحتی میتوان نتیجه گرفت که قیمت خانه در ساریر استانبول، بسیار گران باشد. تارابا و امیرگان از جمله مهمترین محله های منطقه ساریر محسوب میشود. مجاورت با تنگه زیبای بوسفور و نزدیکی به قلب استانبول جدید، افراد محلی ثروتمند را به سمت این منطقه جذب می‌کند. چنانچه قصد سفر به ترکیه و یا خرید ملک در ساریر را داشتید، حتماَ به جاذبه های متعددی همچون: قلعه روملی حصار، موزه ساکیب سابانچی، کاخ ماسلاک، موزه اتومبیل اورال، جنگل بلگراد، پارک امیرگان و… توجه نمایید.

منطقه زیتن بورنو (Zeytinburnu)

علیرغم اینکه مکان‌های دیدنی متعددی داشته و در نزدیکی منطقه توریستی معروف فاتح قرار دارد، زیتین بورنو در جنبه بین المللی کم سابقه است. همچنین در این منطقه صنعت چرم که زمانی پر رونق بود، از بین رفت. البته تجارت و مراکز تجاری در سالیان اخیر در منطقه زیتن بورنو استانبول قوت یافته است. بطوریکه مراکز خرید بزرگی مانند اولیویم جایگزین صنایه سابق چرم سازی شدند.

منطقه باجیلار استانبول (Bagcilar):

منطقه باجیلار استانبول (Bagcilar)

منطقه باجیلار (باگجیلار) که یکی از محله های استانبول می‌باشد، در داخل خشکی نشسته است. اما بطورکلی مکانی ایده‌آل برای مسافران خواهد بود. زیرا بزرگراه TEM و E5 در نزدیکی آن قرار گرفته است و دسترسی های مناسبی دارد. تلاش‌هایی توسط شورای محلی برای بهبود پارک و فضاهای سبز و بازگرداندن خریداران خرید خانه در استانبول نیز به طور متوسط انجام می‌شود. مجموعه تلاشها سبب شده تا امروز بازارهای:

 • ساخت آپارتمان های مسکونی و ویلا سازی
 • سرمایه گذاری های خارجی
 • و البته فروش املاک و مستغلات،

در منطقه باجیلار شدیداَ رونق گیرد. همچنین ساخت بوستان ها و فضاهای سبز متعدد، سطح آرامش و زندگی را در منطقه باجیلار ارتقاء داده است.

منطقه باشاک شهیر استانبول

منطقه باشاک شهیر استانبول

زیبا، مدرن و جذاب. باشاک شهیر به عنوان یکی از پیشروترین و مدرنترین محله های استانبول شناخته میشود. درواقع باشاک شهیر رنگ و بویی از استانبول قدیمی و سنتی و خاطره انگیز ندارد. اما تا دلتان بخواهد، ساختمان های زیبا، فضاهای سبز گسترده و آبنماهای جذاب، چشمتان را به خود میخکوب میکنند. باشاکشهیر در پروژه میدان مرکزی شهر سرمایه گذاری کرد تا صنعت املاک خود را مدرن کند. تلاش ها به خوبی نتیجه داده است و این منطقه به یکی از بخشهای فوق‌العاده استانبول تبدیل شده است. گرچه که برای خرید ملک در باشاک شهیر (Basaksehir)، بایستی بیشتر هزینه کنید!

بایستی بدانید که این منطقه از 10 ریز محله تشکیل شده است. برخلاف تصور عموم، باشاک شهیر تنها به دلیل وجود بناهای زیبا و عناصر جذاب و مدرن شهری معروف نشده است. بلکه این شهر دارای گستره ای زیبا از مناطق جنگلی و دره ها نیز می باشد. اگر چنانچه به دنبال حضور در باشاک شهیر برای خرید خانه در استانبول هستید، بایستی بگوییم که:

«به منطقه‌ای مدرن خوش آمدید که بدلیل تمرکز بالای امکانات بهداشتی و پزشکی خود، حسابــــــــــــــی محبوب شده است».

محله بایرام پاشا استانبول

محله بایرام پاشا استانبول

منطقه بایرام پاشا (Bayrampasa) یکی دیگر از محله های معروف استانبول است. بسیاری از مردم بدون اینکه متوجه باشند از بایرام‌پاشا عبور کرده و از این منطقه دیدن خواهند کرد. زیرا ایستگاه مرکزی اتوبوس اتوگار در آنجاست و مسافران زیادی را جابجا می‌کند. مجسمه کنگر فرنگی در مرکزی‌ترین نقطه بایرام پاشا، تاریخ آن را به عنوان یک تولید کننده مهم سبزیجات منعکس می کند.

محله بایرام پاشا استانبول از 11 محله تشکیل شده و با قرارگیری در بخش مرکزی اروپایی استانبول، بافتی قدیمی دارد. البته ساخت بناها و بوستان های سبز مدرن، به افزایش روح زندگی در این منطقه کمک نموده است. آکواریوم سی لایف نیز در همین منطقه جای دارد. آکواریومی که در نوع خود، بزرگترین تونل اقیانوسی اروپا را دارا می باشد.

خرید خانه در استانبول، به ویژه در بایرام پاشا رشد بینظیری را تجربه میکند. چرا که دارای سیستم حمل و نقل قوی، گزینه های خرید خانه بسیار متنوع، فضای شهری زیبا، آرامش، وجود مدارس و بیمارستانهای متعدد، فاصله کوتاه تا فرودگاه مرکزی استانبول و… می باشد.

منطقه چاتالجا (Catalca) استانبول

منطقه چاتالجا (Catalca) استانبول

این منطقه آرام میزبان بسیاری از مردم محلی است که از آن به عنوان یک استراحت آخر هفته استفاده می‌کنند. پارک ملی Cilingoz  آن را برای کسانی که به کمپینگ و کاوش در فضای باز علاقه دارند، محبوب می کند. بطورکلی میتوان گفت که چاتالجا یکی از بکرترین مناطق و محله های استانبول است. بطوریکه همراه میزبان تورها و گروه های گردشگری است که به دنبال برپایی اردوهای باز هستند. علاوه بر جنگل و پوشش گیاهی گسترده منطقه چاتالجا، بخشی از زیبایی های این شهر به دلیل مجاورت آن با خط ساحلی گسترده (از سمت شمال) است.

جالب است بدانید که باتوجه به نوع اقلیم چاتالجا، اکثر ساکنان آن کشاورز هستند. اخیرا روند ساخت و خرید خانه در چاتالجا استانبول بسیار گسترش یافته است. زیرا سرمایه گذاران به این شهر، به چشم یک اقامتگاه ییلاقی (تابستانه) و عالی و با چشم اندازهای بینظیر نگاه میکنند.

منطقه فاتح؛ سلطان محله های استانبول

منطقه فاتح؛ سلطان محله های استانبول

منطقه فاتح استانبول (Fatih) شامل محله قدیمی سلطان احمد است. بدلیل موقعیت تاریخی آن به عنوان پایتخت حاکمیت پادشاهان امپراتوری‌های عثمانی و بیزانس، دارای برترین جاذبه های دیدنی ترکیه است. کافیست بدانید بناهای جذابی همچون: مسجد آبی، کاخ توپکاپی و مسجد ایاصوفیه در منطقه فاتح (یکی از محله های معروف استانبول) قرار دارد. موزه زباله، ساحل ساماتیا، محله فنر و… نیز از دیگر جاذبه های گردشگری فاتح بشمار میرود.

ساختار شهری منطقه فاتح، الهام گرفته از معماری یهودی و معماری یونانی کلاسیک می باشد. بطوریکه در قدم به قدم این شهر، هنوز هم میتوانید رد پای اصالت سنتی و تاریخی استانبول را حس کنید. جالب است بدانید که سلطان محمد فاتح، شهر فاتح را در سال 1453 میلادی فتح کرد. بلافاصله نام این شهر را تغییر داده و آن را به عنوان پایتخت جدید عثمانی انتخاب نمود. مشخصاَ با انتخاب این منطقه به عنوان پایتخت عثمانی، گسترش شهرنشینی بینظیری در شهر فاتح استانبول شکل گرفت. احداث مسجد فاتح نیز از اقدامات سلطان حمد فاتح در این منطقه می باشد.

منطقه ایوب سلطان استانبول

منطقه ایوب سلطان استانبول

منطقه ایوب سلطان (Eyup) یکی دیگر از محله های معروف استانبول در بخش اروپایی نشین است. ذکر این نکته الزامیست که این منطقه از تجزیه محله‌های بزروگ بی اوغلو و فاتح شکل گرفته است. بیاد داشته باشید که چنانچه به محله ایوب سلطان پا گذاشتید، حتماَ از هر دو ساحل زیبای این منطقه دیدن کنید. یک نوار ساحلی بزرگ در میان محله های چیفتالان و آکپینار و دیگری در مجاورت شاخ طلایی.

بسیاری از مسلمانان برای دیدن مسجد سلطان ایوپ به این منطقه سفر میکنند. مسجد، حمام و مدرسه زیبای سلطان ایوب توسط معمار سینان بزرگ طراحی شده است. تپه پیر لوتی، یکی دیگر از جاذبه‌های توریستی منطقه ایوب سلطان است که از طریق تله‌کابین قابل دسترسیست. پیشنهاد میکنیم حتماَ به تپه پیرلوتی بروید و از چشم اندازهای روح نواز آن لذت ببرید. چراکه وقتی در بالای آن قرار می‌گیرید، منظره‌ای فوق‌العاده از شاخ طلایی را می‌بینید. زیبایی چشم نوازی که تا آخر عمر از خاطرتان فراموش نخواهد شد. پیشنهاد میشود پارک بازی هیجان انگیز این منطقه را نیز از دست ندهید!

منطقه Bahcelievler استانبول

این منطقه مسکونی با فضای طبقه متوسط ​​شامل محله‌های حاشیه‌ای است که کارخانه‌های قابل توجهی را در خود جای داده‌اند. به دلیل موقعیت استراتژیک آن، در نزدیکی بزرگراه E5، ارتباطات حمل و نقل عالی دارد. از همین رو بسیاری از خریداران خانه را به خود جذب می کند.

منطقه بیلیک دوزو؛ منظم ترین محله استانبول

منطقه بیلیک دوزو؛ منظم ترین محله استانبول

منطقه بیلیک دوزو (Beylikduzu) به عنوان یکی دیگر از مناطق سرمایه گذاری برجسته برای سرمایه گذاران، یک بهشت واقعی محسوب می‌شود. ساختار شهری منطقه بیلیک دوزو، بی شک در میان محله های معروف استانبول، منظم ترین است. بطوریکه بیش از هرچیز، ساختار زیبا و منظم شهر، بوستانها، مسیرهای دسترسی و قرارگیری منظم بناهای شهری، چشم گردشگران را به خود میخکوب میکند. فضای کنار ساحل نیز آن را به یک مقصد مطلوب برای گریز از حس‌ و حال شهری تبدیل کرده است.

این منطقه حدود 42 دقیقه تا مرکز استانبول فاصله دارد. سرمایه گذاری و تقاضا برای خرید خانه در استانبول، بخصوص در منطقه بیلیک دوزو (Beylikduzu) شدیداَ افزایش داشته است. زیرا همگان دوست دارند در منطقه ای زیبا، به دور از آلودگی و مهندسی شده، اسکان داشته باشند. 10 محله مختلف بیلیک دوزو از جاذبه های گردشگری فراوانی سود می برند. مهمترین جاذبه های گردشگری بیلیک دوزو عبارتست از:

 • باغ ژاپنی بیلیکدوزو
 • کاخ سلطان عبدالعزیز (با معماری دوران بیزانس)
 • پارک بیلیک دوزو (Beylikduzu park)
 • چشمه مادربزرگ عایشه
 • و البته برگزاری هر ساله فستیوال ها و جشنواره های فرهنگی متعدد در این محله استانبول.

منطقه بیوک چکمجه استانبول

در همین حین که شما مشغول مطالعه مقاله شناخت محله های استانبول هستید، روند زندگی در ساحل و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در Buyukcekmece جریان دارد. دریاچه ای با همین نام، به جز یک پل تاریخی قدیمی که مربوط به امپراتوری عثمانی است، برجسته ترین نقطه عطف این منطقه بشمار می‌آید. منطقه بیوک چکمجه استانبول برای گردشگران خود، سرگرمی های دیدنی دیگری نیز دارد. پل سلطان سلیمان القانونی، مسجد محمدپاشا سوکولو، خان کورچونلو و شاهراه (مسیر) سلطان سلیمان بزرگ از این دست جاذبه های دیدنی منطقه بیوک چکمجه می باشد.

بیاد داشته باشید که خدمات درمانی و سلامتی در این منطقه، زبانزد خاص و عام است. بطوریکه با داشتن حدود 240 مرکز درمانی، اقتصاد سلامت محور جالب توجهی دارد.

منطقه اسنلر استانبول (Esenler)

اسنلر یکی دیگر از محله های استانبول می باشد. مشخصات کم و کمبود جاذبه های گردشگری، اسنلر را از صحنه سفرهای بین المللی دور نگه داشت. اما تلاش های اخیر شورای محلی برای ارتقا و نوسازی زیرساخت ها و حمل و نقل، رشد بازار مسکن این منطقه را در پی داشته است. بگونه ای که با قیمت های مقرون به صرفه، سیلی از سرمایه گذاران آینده نگر را به منطقه اسنلر استانبول (Esenler) روان ساخته است.

منطقه اسنیورت استانبول

منطقه اسنیورت استانبول

منطقه اسنیورت (Esenyurt) برای خریداران ملک، بی شک به مانند یک ستاره در حال ظهور است. در حقیقت قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه، موقعیت آرام، ارتباطات حمل‌ و نقل عالی و بازار مسکن جدید و مدرن و دیگر پروژه‌های اجتماعی، همه و همه این منطقه را در کانون توجه قرار داده‌اند. بایستی بدانید که منطقه اسنیورت استانبول (Esenyurt) در غربی ترین نقطه این شهر جای گرفته است. شهری که تشکیل یافته از 20 محله می باشد و ساختار و سیمای بسیار مدرنی دارد.

البته قرارگیری آن در غربی ترین موقعیت استانبول و عدم وجود آثار تاریخی در آن، موجب کم بودن قیمت خرید خانه در اسنیورت ترکیه شده است. اما باتوجه به پیشرفت های فوق العاده در سالیان اخیر و آینده، گزینه ایده آلی برای سرمایه گذاری می‌باشد. درحال حاضر، قیمت آپارتمان در منطقه اسنیورت ترکیه نزدیک به 2150 لیر می باشد. مدرن بودن ساختار شهری، موجب شده تا مراکز تجاری متعدد و لوکسی نظیر:

 • مارمارا پارک
 • سیتی سنتر
 • توریم و…

در اسنیورت استانبول احداث شود. مراکزی که بخصوص برای خانوم های عاشق خرید، بسیار جذاب و پرکالا خواهد بود. توصیه میکنیم هنگام بازدید از محله های استانبول و بخصوص اسنیورت، حتماَ از موزه شکلات بازدید کنید. موزه ای با اشیای جالب توجه که همگی از جنس شکلات واقعی می باشند. البته قطعاَ نمیتوان به این منطقه رفت و از پارک آبی جذاب آکوا دلفین دیدن نکرد!

 منطقه قاضی سلیمان پاشا استانبول

محله قاضی سلیمان پاشا (Gaziosmanpasa) یکی دیگر از محله های استانبول می باشد. قبل از شروع قرن، Gaziosmanpasa  مورد توجه گسترده‌ای قرار گرفت. جمعیت رو به رشد، توسعه مسکن با برنامه ریزی ضعیف و بیکاری، دولت را بر آن داشت تا در آن سرمایه گذاری کند در نتیجه منطقه Gaziosmanpasa به آرامی اما مطمئناً روند رشد خود را ادامه میدهد تا از چرخه سرمایه‌گذاری استانبول عقب نماند.

معرفی منطقه گون گورن استانبول

معرفی منطقه گون گورن استانبول

منطقه گون گورن (Gungoren) با پوشش تنها 8 کیلومتر مربع، یک منطقه کوچکتر است. بنابراین فرصت‌های کمتری برای معرفی خود به عنوان مکانی برای سرمایه گذاری یا سفر برای دیدن دارد. با این حال، شورای محلی با سرمایه گذاری در بازار املاک و زیرساخت های حمل و نقل تلاش می کند تا مانند قاضی اُسمان پاشا، مسیر رشد را هموار کند. البته گون گورن را بلحاظ اقتصادی دست کم نگیرید. بیش از 150 قهوه خانه و مراکز تولید پوشاک متعددی در همین منطقه مشغول به کار هستند!

یکی از مهمترین ویژگیهای گون گورن نزدیکی به آثار تاریخی مهم شهر استانبول می باشد.

منطقه کایتحانه (کائیت هانه)

منطقه کایتحانه (کائیت هانه)

منطقه کایتحانه (Kagithane) از نظر رشد و تکامل شدیداَ در وضعیت رو به رشدی قرار دارد. کائیت هانه تا حدود 35 سال پیش بخشی از منطقه شیشلی استانبول بود. اما به تدریج با دربرگیری 19 محله، به عنوان شهری مجزا استقلال یافت. یاقوت کبود استانبول بعنوان معروف ترین نقطه دیدنی آن، چهارمین ساختمان بلند ترکیه است. بدلیل زیبایی های طبیعی، این منطقه در قدیم برای پادشاهان عثمانی دارای محبوبیت بود.

بطورکلی در میان محله های استانبول، قیمت خرید خانه در منطقه کایتحانه (Kagithane) ارزانتر است. زیرا سابقاَ بیشتر در اختیار طبقه کارگری ترکیه قرار داشت و امروزه در حال پیشرفت چشمگیری است.

منطقه کوچوک چکمجه استانبول (Kucukcekmece)

منطقه کوچوک چکمجه یکی دیگر از محله های معروف استانبول می باشد. این منطقه در کنار دریای مرمره، در کنار دریاچه  Kucukcekmece که نقطه کانونی این منطقه است، قرار دارد. بازار مسکن کوچوک چکمجه خریدارانی را از خارج از کشور جذب می‌کند و آینده خوبی را به لطف موقعیت مکانی عالی، تضمین می کند. بلحاظ گستره ساحلی، کوچوک چکمجه نیز بسیار زیبا و روح نواز می باشد. امکانات آموزشی دانشگاهی و بیمارستانی این محله نیز در سطح عالی قرار دارد.

منطقه سیلیوری؛ پادشاه ساحلی محله های استانبول

منطقه سیلیوری؛ پادشاه ساحلی محله های استانبول

منطقه سیلیوری (Silivri) یکی دیگر از محله های استانبول است. درواقع بهتر است سیلیوری را اینگونه معرفی کنیم:

به خط ساحلی طولانی استانبول خوش آمدید!

این خط ساحلی بلند، سیلیوری را به یک مقصد ایده‌آل برای آخرهفته مسافران و اتباع تبدیل تموده است. چنانچه به‌دنبال فضاهای دیگری نیز برای سرگرمی و شنا میگردید، غافلگیری‌های دیگری نیز در این شهر وجود دارد. زیرا مراکز سمیزکوم (Semizkum) و گوموش یاکا (Gümüşyaka) فضاهای ویژه‌ای را برای شنا در اختیار قرار میدهند.

قلعه سیلیوری، پل طویل و مسجد پیری پاشا، از دیگر جاذبه های گردشگری این محله استانبول می باشد. همچنین بایستی بدانید که دومین منطقه بزرگ (متشکل از 26 محله) مربوط به این شهر است. مجموعاَ محیط متفاوت و سرشار از تفریح سیلیوری، خرید خانه در سیلیوری (Silivri) را با استقبال روبرو نموده است. ضمناَ بلحاظ آموزشی نیز در سطحی عالی قرار دارد و دارای 4 دانشگاه می باشد.

منطقه سلطان قاضی استانبول

منطقه سلطان قاضی (Sultangazi) یکی از دیگر محله های استانبول است. نام سلطانگزی که دقیقاً در کنار بزرگراه TEM قرار دارد، به یک جنتلمن برجسته امپراتوری عثمانی اشاره دارد و کلمه سلطان نشان دهنده امپراتوران عثمانی است. این منطقه کوچک به سه ناحیه تقسیم می‌شود. عدم توجه دولت ترکیه در بازه های زمانی چند دهه ای موجب شد که ساخت و سازهای غیراصولی در منطقه سلطان قاضی رواج یابد.

یکی از مهمترین دلایل استقبال از خرید خانه در استانبول و محله سلطان قاضی، آب و هوای عالی آن است. آب و هوایی همواره خنک و معتدل که از گرمای مناسب خورشید نیز بهره میگیرد. از مهمترین جاذبه های گردشگری منطقه سلطان قاضی (Sultangazi) میتوان به:

 • جنگل معمار سنان سلطان قاضی
 • پارک کاج ها
 • سد علی بی
 • پارک قهرمانان ماسال
 • سد علی بی
 • پارک طبیعت سلطانگزی و…

اشاره نمود.

 منطقه شیشلی استانبول

 منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی (Sisli) را بدون شک میتوان به عنوان یکی از باکلاس ترین محله های استانبول بشمار آورد. بخاطر داشته باشید که در منطقه شیشلی (Sisli) همواره گزینه های متعددی برای خرید خانه، ملک و خرید ویلا در استانبول وجود دارد. هرجور، هر مدل، هر سبک و هر مدلی که بخواهید!. محله‌های ثروتمندی مانند نیشانتاشی نیز در همین منطقه قرار گرفته است. محله‌ای که گرانترین منطقه خرید ترکیه را به خود اختصاص می‌دهد و بیشترین بازدید تجاری سالیانه را دارد. البته این میزان بازدید را میتوان به وجود مراکز شاخص تجاری متعددی نظیر:

 • بازار بزرگ جواهر.
 • برج اداری و مرکز خرید آستوریا استانبول
 • مرکز خرید پروفیلو استانبول. (بازار لوازم خانگی)
 • مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی (Nişantaşı) استانبول. (با بیش از 8 میلیون بازدید سالانه و حضور بیش از صد و پنجاه برند معتبر جهان)
 • سوپر پاساژ و مرکز خرید کانیون استانبول. (با بیش از 160 غرفه فروشگاهی بزرگ)
 • مرکز خرید اوزدیلک پارک شیشلی.
 • سوپر مرکز تجاری و خرید بومونیتی پارک استانبول و…

نسبت داد. هریک از محله های استانبول دارای دیدنی های بسیار زیادی می‌باشند و شیشلی نیز شامل همین موارد است. برخی از جاذبه های گردشگری منطقه شیشلی عبارتست از:

خانه آتاتورک در شیشلی، کلیسای قدیمی شیشلی، کاتدرال سنت بنو، کلیسای پیتر و پائول، باسیلیکا سنت پیتر، موزه ارتش استانبول.

خرید خانه در محله های استانبول

اگر شما قصد خرید ملک در استانبول را دارید، بی‌شک باید از یک شرکت متخصص، آگاه به مسائل و قوانین روز و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید. زیرا شاید خواندن مقالات متعدد به شناخت شما از محله‌های معروف استانبول کمک کند، اما در حقیقت این شما هستید که می‌خواهید در آنجا زندگی کنید. بنابراین باید با شخصی که علاوه بر مطالب فوق، دارای اطلاعات خاصی از منطقه است نیز مشاوره بگیرید. از همین رو شرکت ریماکس میتواند یک انتخاب مناسب و ایده آل برایتان باشد.

با تلاش‌های گسترده شرکت ریماکس، افراد خبره ای در بخش خرید، فروش و اجاره را در استانبول دور هم جمع شده و میتوانند راهنمای مناسبی برای سرمایه‌گذاران گرامی باشند. بیاد داشته باشید که ما در تمامی گام ها، همراه صمیمی‌تان خواهیم ماند…

دفتر ریماکس در تهران: تهران – خیابان گاندی – نبش کوچه 23

تلفن های تماس:  0218872109202188722027

دفتر استانبول:  00905316839816

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

5/5 - (4 امتیاز)